Rybka Lubi Pływać, czyli bużański Leszcz w Kuligowskim Skansenie 2020

W sobotę 19 września 2020 roku.

W tym roku wśród atrakcji przewidziano :

od 7.00 Zawody wędkarskie:

w pięciu kategoriach wiekowych,

1. Kadeci U14,
  2. Juniorzy U18,
  3. Młodzież U23,
  4. Kobiety,
  5. Seniorzy

Udział w zawodach jest bezpłatny i mogą wziąć udział dzieci poniżej 14 roku życia, za zgodą opiekuna oraz w przypadku osób starszych posiadacze kart wędkarskich.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu tel. 600-886-934 Cezary Wnuk

Zbiórka zawodników nad rzeką i potwierdzenia zapisów rozpoczną się od 7 rano w sobotę 19 września 2020. Położenie miejsca spotkania: link google maps

Po odprawie zawodnicy będą przechodzili na swoje stanowiska. Zawody trwają do godziny 13.30. Po komisyjnym ważeniu wyłowionych okazów i obliczeniu wyników przez sędziów uczestnicy zaproszeni są na:

Drobny poczęstunek, który będzie wydawany na terenie Skansenu w Kuligowie od godziny 14.30.

Wręczenie dyplomów oraz pucharów najlepszym uczestnikom zawodów odbędzie się około godziny 15.00.

Zarejestruj się i weź udział

<rejestracja zawodników>

od 9.30 Warsztaty kulinarne

Równolegle do zawodów wędkarskich w dniu 19.09.2020, od godziny 9.30 wszystkich zainteresowanych zapraszamy na warsztaty kulinarne:

1. Jak u mamy-staropolskie potrawy na dzisiejszych stołach (9.30-13.30),

prowadząca Małgorzata Jakubowska

<rejestracja uczestników >

2. Eko potrawy-wyroby tradycyjne i naturalne, kurs z przyrządzania potraw z wykorzystaniem produktów lokalnych i wegetariańskich (13.30-17.30)

prowadząca Paulina Tarajda

<rejestracja uczestników >

W ramach wydarzenia Rybka Lubi Pływać zapraszamy również na warsztaty kulinarne w dniu 12 września 2020

1. Ekopotrawy-wyroby tradycyjne i naturalne, kurs przetwarzania i robienia sków napoi, naparów, podpiwków (10.00-14.00)

prowadząca Elżbieta Żebrowska

2. Eko potrawy-wyroby tradycyjne i naturalne, kurs z przyrządzania potraw z wykorzystaniem produktów lokalnych (14.00-18.00)

prowadząca Elżbieta Żebrowska

od 15.15 „Koncert do Tańca”

na scenie zespół ZKW- Trio Zimończyk/Kinaszewska/Woźniak

Trio złożone z muzyków na co dzień tworzących i prezentujących muzykę folkową w zespołach Wowakin, Orkiestra Taneczna Bonanza oraz Warszawsko- Lubelska Orkiestra Dęta.

W repertuarze pojawi się muzyka taneczna miasta i wsi- zabrzmią oberki, mazurki, poleczki, walczyki, kujawiaczki,  fokstroty, które porwą Was do tańca. Nutę nostalgii wprowadzą warszawskie przedwojenne szlagiery

A skoro będzie to „Koncert do Tańca” dla wszystkich chętnych uczestników przewidziany jest Warsztat kroku podstawowego, który poprowadzi Grzegorz Ajdacki z Warszawskiego Domu Tańca. Doświadczony nauczyciel, specjalista od tańca tradycyjnego, badacz tańców różnych regionów. Pojawi się miedzy innymi nauka tańców z kultury rzecznej tzw. olendry.

<Zarejestruj się i weź udział w koncercie>

W tym czasie dla dzieci:

W trakcie dnia kończącego sezon w Skansenie, oprócz zawodów wędkarskich i koncertu przewidziano zajęcia dla dzieci, które poprowadzi Animatorka Aga. W planach są zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, wykonywanie brokatowych tatuaży, zwierzątek z balonów, ludzików-gniotków oraz zabawy integracyjne.

<Zarejestruj uczestnika>

.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest BEZPŁATNY, ale wymaga REJESTRACJI:

Zawody wędkarskie

Warsztaty Kulinarne: