Skip to main content

Letnie warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne to świetny sposób na relaks i oderwanie się od codzienności. Praca z gliną daje dużo satysfakcji i pobudza naszą kreatywność. Jeśli chcecie otworzyć umysł na nowe przeżycia lub po prostu spędzić miło czas zapraszamy na nasze letnie warsztaty.

Zajęcia przeznaczone są dla osób początkujących i tych które nigdy nie pracowały z gliną. Na warsztatach nauczymy się pracować z gliną, poznamy metody zdobienia oraz nauczymy się szkliwić.

W ramach 2 godzinnych bezpłatnych warsztatów wykonamy kafelki z gliny, które następnie zostaną przygotowane do naklejenia na drewniane tacki do serwowania. 

Prace wykonamy z gliny, na której wyciśniemy wzory, pomalujemy, ozdobimy je szkliwami i angobami. Po warsztatach, jak już kafle wyschną – prace będą wypalone, a Wasze kafelki przygotowane do naklejenia na przepiękne drewniane tacki do serwowania, które będziecie mogli odebrać osobiście – w  uzgodnionym terminie.

Jeśli macie ochotę pobawić się z nami zapraszamy !!!

Jak się przygotować? Co zabrać?

– ubranie, które może się pobrudzić (może być fartuszek);

– jeśli macie ochotę to weźcie ze sobą rzeczy które chcielibyście odcisnąć w glinie (mogą to być liście, kwiatki, serwetki lub pieczątki – stemple);

– dobre nastawienie i humor 🙂

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe oraz dzieci od 7 lat (dzieci do lat 10 wykonują komplet kafli wraz z opiekunem).

Warsztaty poprowadzi Hanna Szcześniak, która na co dzień tworzy kafle i płytki w Manufakturze Kafli
zajrzyjcie na jej social media @manufakturakafli
Dodatkowo w ramach wydarzenia organizator zapewnia zwiedzanie Skansenu z przewodnikiem (ok. godz. 12:10).
W przypadku pytań – prośba o kontakt pod adresem: warsztaty.skansen@gmail.com
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku nie zebrania się minimalnej liczby uczestników.
Po rejestracji proszę oczekiwać maila zwrotnego z potwierdzeniem udziału.

Wydarzenie jest częścią projektu „Dziedzictwo lokalne Skansenu w Kuligowie dostępne dla wszystkich” realizowanego w ramach operacji współfinansowanej ze środków poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Wyprzedane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *