Dostępność Skansenu w okresie pandemii koronawirusa

Szanowni Państwo, z uwagi na przyjęte obostrzenia związane z epidemią koronawirusa informujemy, że Skansen w Kuligowie jest nieczynny do odwołania.
Informację o nowym terminie otwarcia podamy niezwłocznie na profilu Skansen w Kuligowie nad Bugiem oraz stronie www.skansen.powiatwolominski.pl
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 604-455-524

Przy okazji ciekawostka-DOKTOR PLAGA:
Ubranie doktora plagi składało się z ochronnego płaszcza wykonanego z nawoskowanej tkaniny, maski z dziobem i dwoma otworami do patrzenia osłoniętymi szkłem, rękawic i laski. W ten sposób unikał bezpośredniego kontaktu z zakażoną osobą.
Dziób maski wypełniany był środkami zapachowymi takimi jak jałowiec, melisa, mięta, kamfora, goździki, mirra, róża lub styraks. Ludzie wierzyli, że chronią one przed zarazą.
Maski z dziobem pochodziły jednak tylko z Włoch i Francji i były raczej zjawiskiem marginalnym. Kilka druków i sztychów sprawiło, że ich wygląd stał się znany i został powiązany w publicznej świadomości z wizerunkiem doktora plagi. Później maski te stały się charakterystycznym elementem weneckiego karnawału.

źródło tekstu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Doktor_plagi
zdjęcie: Copper engraving of Doctor Schnabel (i.e., Dr. Beak), a plague doctor in seventeenth-century Rome, circa 1656 za https://en.wikipedia.org/wiki/Plague_doctor