Ceramiczne spotkania w 2021 roku

Rok 2021 dobiegł już końca a wraz z nim seria spotkań w ramach warsztatów ceramicznych oraz Kuligowskiej Lekcji Etnograficzno – Historycznej. Ilość uczestników, ich wyobraźnia, precyzja i niejednokrotnie nietuzinkowe podejście sprawiły, ze zapamiętamy je na długo. A Uczestnicy? – mamy nadzieję, że przypomną sobie o Skansenie niejednokrotnie spoglądając na tacki czy też podkładki własnoręcznie wykonane i ozdobione.

Warsztaty poprowadziła dla nas Hanna Szcześniak, nasza lokalna artystka, która na co dzień zajmuje się tworzeniem niepowtarzalnych kafli ceramicznych.

Naszym założeniem podczas organizacji warsztatów było doskonalenie umiejętności plastycznych uczestników, pogłębienie wiedzy o tradycji ceramicznej regionu, wykorzystanie bogactwa roślinności lokalnej, a także promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu przez młodzież, dorosłych i seniorów. Dzięki Kuligowskiej Lekcji chcieliśmy utrwalić – głównie wśród lokalnej społeczności, wiedzy z zakresu zachowanego dziedzictwa materialnego i niematerialnego, poprzez umożliwienie zapoznania się z zasobami Skansenu. Wierzymy, że dzięki takim spotkaniom uda nam się zachować pamięć o dziedzictwie, które jest niemal na wyciągnięcie ręki.

Wydarzenia te realizowaliśmy w ramach projektu „Dziedzictwo lokalne Skansenu w Kuligowie dostępne dla wszystkich” w ramach operacji współfinansowanej ze środków poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli gościć Państwa w naszych progach, czy to podczas niedzielnej wycieczki czy podczas kolejnych warsztatów.

Zespół Skansenu w Kuligowie nad Bugiem

A dla przypomnienia tych przemiłych chwil poniżej kilka fotek 🙂