Skip to main content

Kuligowska Lekcja Etnograficzno-Historyczna…

… czyli zwiedzanie Skansenu z Przewodnikiem.

Jeżeli chcesz zobaczyć starą kuźnię i dowiedzieć się jakie narzędzia sam sobie wykuwa kowal lub jak wyglądała praca rymarza, a może chcesz zobaczyć niepowtarzalną kolekcję lamp powozowych? – zapraszamy na spotkanie z Przewodnikiem!

Skansen w Kuligowie nad Bugiem to niezwykłe miejsce stworzone z pasji założyciela – Wojciecha Urmanowskiego. Jego kolekcja rodzinnych pamiątek była początkiem całego przedsięwzięcia. Dziś nad rzecznym rozlewiskiem stoją dworek szlachecki i wiejska chata, przydrożna kuźnia oraz spichlerz, stodoła, obora i wozownia, czyli wszystko, co w dawnej wsi mazowieckiej zapewniało dobre gospodarowanie.

Miłośnicy polskiego kina odnajdą w Skansenie i okolicy krajobrazy znane z nie jednego polskiego filmu…

Poznaj lokalne dziedzictwo i odkryj ciekawe miejsce biorąc udział w spotkaniu z Przewodnikiem, który opowie o ciekawostkach Skansenu w Kuligowie.

Regulamin-Kuligowskiej-Lekcji-Etnograficzo-Przyrodniczej.docx (245 pobrań)

                                  

Wydarzenie jest częścią projektu „Dziedzictwo lokalne Skansenu w Kuligowie dostępne dla wszystkich” realizowanego w ramach operacji współfinansowanej ze środków poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 

Wydarzenie zostało zakończone.